Gegužės – birželio mėn. svečiuosimės Švedijoje, liepos mėnesį laukiame Suderbyn bendruomenės atstovų pas mus, Kalnuotėje.

Šių metų vasaros pradžia Kalnuotės bendruomenei bus ypatinga, nes entuziastiškiausi jos nariai keliaus į Švedijoje vykstančius Natūralių statybų kursus. Jie skirti norintiems pagilinti savo natūralių statybų žinias bei pasidalyti jomis su Švedijos bei Estijos natūralių statybų entuziastais ir žinovais. Taigi tai puiki proga ne tik įgyti molinių / šiaudinių bei akmeninių sienų, pamatų statybos bei tinkavimo žinių, apvalių medinių stogų bei švediškos medinės tvoros statymo technologijų, bet ir kartu praleisti laiką svetur tobulėjant.

Iš Lietuvos, Kalnuotės bendruomenės, vyks penkių žmonių grupė gegužės 30 – birželio 4, birželio 6-10 arba birželio 12-16 dienomis. Šiuo metu grupė jau beveik suformuota. Kursai vyks anglų kalba.

Jau žinoma tiksli mokymų programa, kurioje skirta vietos tiek teorinėms žinioms, tiek praktiniams įgūdžiams. Kursai vyks nuo 9 iki 18 val.

  • Pirma diena bus skirta susipažinimui su vieta, organizatoriais, vyks įvadiniai mokymai apie permakultūrą (permaculture) ir natūralias statybas. Šią dieną taip pat laukia praktinis užsiėmimas: vizualizacija ir svajonių darbas (dreamwork).
  • Antrą dieną bus pateikiama esminė informacija apie statybines medžiagas ir technologijas, praktiškai bandysime įrankius, sužinosime, kaip pasiruošti statybos darbams. Taip pat šią dieną bus kalbama apie vandenį: „Jis visur ir jis turi savo požiūrį”.
  • Trečia diena bus skirta susipažinimui su izoliacinėmis technologijomis ir energija, tinku ir kitomis nuostabiomis apsauginėmis priemonėmis. Praktinė dalis bus skirta šiaudams, tinkui ir kalkėms.
  • Ketvirtą dieną sužinosime, ką daryti, kad geriausia, kas yra gamtoje, suptų mus kasdien. Praktikoje laukia tema “Žemė bei medis”.
  • Penkta diena skirta akmeniui, vizualizacijai ir svajonių darbui bei, žinoma, mokymų išvadoms aptarti.

Taigi laukia tikrai naudingi, praktiški bei įdomūs mokymai Švedijoje.

Smagu ir tai, jog liepos mėnesį švedų bendruomenių atstovai viešės ir Lietuvoje, Kalnuotės bendruomenėje, vykstančiuose tokio pat tipo mokymuose. Prasminga dalytis ir keistis patirtimis, bendradarbiauti bei mokytis vieniems iš kitų. Tikimės, jog ši nauja pažintis atneš naujų vėjų į Kalnuotės bendruomenę!