DALINOMĖS NE TIK STATYBOS ŽINIOMIS, BET IR ŽMOGIŠKO ARTUMO

Krentantys nuo medžių lapai primena, kad vasara baigėsi ir prasidėjo ruduo. Tačiau mes norime prisiminti vasarą ir svečius iš Švedijos, Suderbyn ekobendruomenės, kurie pagal “NordPlus Adult” programą liepos pabaigoje viešėjo Kalnuotės bendruomenėje. Šios programos tikslas – žinių apie natūralias statybas įgyjimas ir dalijimas savąja patirtimi.

Priminsime, jog birželio pradžioje keli Kalnuotės bendruomenės nariai vyko į Suderbyn ekobendruomenę. Tai buvo puiki proga ne tik sužinoti ar pagilinti natūralios statybos žinias, bet ir giliau susipažinti su eco gyvenimo būdu, įvairių šalių natūralių statybų entuziastais.

Svečiai iš Suderbyn ekobendruomenės: Martinas iš Švedijos, Martinas ir Heida iš Olandijos, Antonio iš Ispanijos, Betty iš Vengrijos ir Hazel iš USA, Lietuvoje viešėjo savaitę. Jiems tai buvo nauja patirtis gyvenant šiek tiek kitokioje ekobendruomenėje nei jų, susipažinti su mūsų bendruomenės nariais, jos vertybėmis. Svečiai ne tik dalinosi savosiomis natūralios statybos žiniomis bei mokėsi naujų statybos patirčių iš mūsų, bet ir aplankė Kernavę bei Trakus, dalyvavo klubo “Trys brangenybės” susitikime. Žiniomis apie statybas dalinosi Kalnuotės bendruomenės vadovas Tautvydas, kuris statybų srityje dirba jau ne vieneri metai.

Šio projekto dėka Kalnuotėje “išdygo” nuostabus statinys iš molio – lauko pečius. Abiejų bendruomenių nariai jį statė visą savaitę. Mūsų bendruomenės nariai išmoko dirbti su moliu, apskaičiuoti mišinio proporcijas, planuotis darbą. Rezultatais džiaugėsi visi, nes šioje krosnyje iškeptas maistas – nuostabus!

Vigvamo išrinkimas ir surinkimas – tai dar viena naudinga patirtis. Beje, svečių “namai”, viešnagės Kalnuotės bendruomenėje metu, buvo būtent vigvamas. Pasak, Kalnuotės nario Artūro, kuris ne mažai laiko praleido su svečiais, jie visiškai naujai patyrė gyvenimą vigvame.

“Suderbyn bendruomenėje yra pora mažesnių vigvamų, kurių beveik nenaudoja. O pagyvenę mūsų vigvame visi kartu, jie pradėjo kalbėti apie galimybę išnaudoti jų bendruomenėje esančius vigvamus. Manau, kad jiems didele dalimi patiko tai, kad kas vakarą užsidegdavome laužą prie kurio jie ir miegojo. Jų teigimu miegas prie ugnies visiškai kitoks, daug geresnis. Ispanas Antonio pasireiškė kaip ugnies mylėtojas, kuris pats prabusdavo kas kelias valandas naktį, kad įdėti malkų į lauželį” – teigia Artūras.

Taip pat gyvenimas vigvame atsiskleidė ir bendro sapnavimo aspektu. Kaip minėjo Artūras svečius labai džiugino galimybė prieš miegą visiems kartu pasibūti ir aptarti dienos įvykius prie ugnies. Vieną vakarą Artūras pasiūlė sąmoningai siekti bendrų sapnų, tai yra išbandyti sąmoningą sapnavimą. Tai tikrai jiems buvo nauja ir su dideliu noru bandė sapnuoti bendrus sapnus. Ar jiems pavyko susitikti bendrame sapne, Artūras neatskleidžia :) .

Vakarais visi lepinosi Kalnuotės bendruomenės pirtelėje. Svečias iš Ispanijos, Antonio, tai darė antrą kartą gyvenime, nes kaip jis teigė “juk keista žmogui iš Pietų Ispanijos, kur temperatūra siekia 40 laipsnių, tyčia eiti į karštą patalpą. Mes to tiesiog nedarome. Tačiau čia, Lietuvoje, norisi”. Kalnuotės bendruomenės nariai Inga ir Andrius paruošė įvairių žolių, tepalų ir druskų, kuriais naudojo pirtyje. Ši patirtis užsieniečiams taip pat buvo nauja.

Kelionė į Kernavę ir Trakus buvo įsimintinos tuo, kad Kernavės bažnyčioje užsieniečiai turėjo galimybę bažnyčioje stebėti lietuviškas vestuves bei grožėtis nuostabiu vaizdu į Neries vingį. Trakuose įvyko viena juokinga istorija į kurią “įsivėlė” Martinas iš Švedijos.

“Martinas visada vaikšto su kepure. Apėjęs Trakų pilį prigulė prie jos ant žolės, nusiėmė kepurę ir pasidėjo priešais save. Kai prisnūdo, jis labai panašėjo į benamį. Pajuokaudamas į kepurę įmečiau centų. Šalia buvusiai turistų grupei patiko šis miegantis prie pilies jaunuolis. Jie ėmė fotografuotis gulinčio Martino fone ir mėtyti centus į kepurę” – pasakoja Artūras.

Programos dalyvių vizitą Lietuvoje vainikavo klubo “Trys brangenybės” susitikimas, vykęs Kalnuotėje. Daugumai jų buvo visiškai naujos kvėpavimo ir „taškavimo“ praktikos, kurių juos mokė N. Gabija Wolmer bei jos perduotos žinios apie sielos amžiaus teoriją. Labiausiai užsieniečius sužavėjo sąmoningo kvėpavimo (rebefingo) praktika. Pasirodo, kai kurie taip pat domisi meditacijomis bei įvairių rūšių kvėpavimais.

Susitikimo metu sąmoningas sujungtas kvėpavimas labiausiai patiko Martinui iš Nyderlandų, nors jis prisipažino, kad kvėpavimo metu vykstantys procesai jį šiek tiek gąsdino, nes protas negalėjo visko kontroliuoti. Daugumai svečių šios patirtys labai patiko. Jie žadėjo tęsti bei perduoti gautas žinias savo bendruomenės nariams ir taikyti jas, kad palaikytų geresnį mikroklimatą bendruomenėje bei kad tobulėtų asmeniškai.

Suderbyn bendruomenės narių vizitas mus praturtino tiek žiniomis apie natūralią statybą, tiek žmogiškąja prasme. Šios bendruomenės begalo paprasti ir nuoširdūs žmonės, mokė žmogiško artumo, draugiškumo bei noro padėti vienas kitam. Dėkojame jiems ir linkime visokeriopos sėkmės  tolesnėse patirtyse!