2022 m. lapkričio 30 d. „Seed to seal” kursai buvo pristatyti pirtyje, Kretingos rajone. Renginį vedė projekto dalyvė Danguolė Bernotienė kartu su holistinės aromaterapijos specialiste Daiva Ščeponavičiūte.

Pristatyme buvo pateikta išsami informacija apie Erazmus+ projekto galimybes, bei apie kelionę pagal projektą „Holistinių sričių specialistų tobulinimasis” į Provanso regioną Prancūzijoje.

„Neišdildomą įspūdį paliko aplankytas D. Gary Young įkurtas unikalus, pasaulyje niekam neprilygstantis, ekologinis levandų ūkis. Atvykus, mus pasitiko labai svetingai, aplankėme levandų ir kvapiojo šalavijo laukus, rinkome laukines levandas, analizavome ir išmokome atskirti eteriniuose aliejuose augalų kvapą, matėme ir susipažinome su technika, auginimo ypatumais, augalų priežiūros ir dirvos paruošimo momentais. Parsivežėme daug naudingos patirties, vertingų žinių, reikalingų besikuriančiai Kalnuotės bendruomenei,” – pasakojo į pristatymą susirinkusiems dalyviams Danguolė Bernotienė.

Ji taip pat papasakojo ir apie eterinių aliejų poveikį, apie jų kokybę, veiklos su eteriniais aliejais galimybes, papasakojo kaip pasidaryti kvepalus, kokia yra eterinių aliejų nauda žmogaus visumai, ypač emociniam kūnui.

Pristatyme buvo galimybė visiems išbandyti eterinius aliejus, pasineriant į pirties malonumus su eterinių aliejų ir šokolado kaukėmis, mėgautis įspūdingais kvapais, parvežtais tiesiogiai iš Provanso regiono Prancūzijoje. Jaukioje erdvėje užpildytoje eterinių aliejų kvapu klausytojai atsipalaidavo, diskutavo, kėlė klausimus, juokavo, tokiu būdu dalinosi ir mėgavosi bendryste ir žmogiška šiluma.

seed-to-seal-kursu-pristatymas-08

Straipsnio autorė – Kalnuotės bendruomenės narė Danguolė Bernotienė