Lapkričio 10-12 d. vyko SIBREC projektas, arba Pasaulio ekobendruomenių forumas, kuriame dalyvavome ir mes, Kalnuotės bendruomenės atstovai.  Noriu pasidalinti įspūdžiais ir idėjomis, atėjusiomis šio forumo metu ir po jo.
Kaip jau daugelis pamatėme iš savo patirties, labai sudėtinga įgyvendinti didelius projektus vieniems, kad ir kokie jie nuostabūs būtų. Reikia turėti partnerius, draugus, bendražygius. Tad džiaugiamės užmezgę kontaktus su GEN Europe prezidentu Robert Hall ir jo atstovaujama Švedijos bendruomene  Suderbyn, Thomu Meieriu iš Schloss-Tonndorf bendruomenės  Vokietijoje, Chistophe Golle iš Švedijos Angsbackabendruomenės, taip pat su  Rusijos, Estijos bendruomenių atstovais.
Labai džiugu, kad užmezgėme šiltus kontaktus ir su Lietuvos eko bendruomenių nariais. Nuostabu,kad lietuviai tokie atliepiantys ir šilti, norintys bendrauti ir bendradarbiauti. Besišnekučiuojant kilo mintis susiburti į Lietuvos eko bendruomenių asociaciją. Ši mintis tuoj pat susilaukė atliepimo. Smagu dėl to.
Pamačiau, kad dauguma ir Lietuvos, ir užsienio bendruomenių gyvena gana paprastai. Pats eko bendruomenių prezidentas 8 metus gyvena name, kuriame nėra tualeto, vaikšto į lauką ir tuo yra patenkintas, turi 2 dušus visoje bendruomenėje, o jo rankos net nekvepia brangiu manikiūru. O Melkio bendruomenėje, visi gulėjo ant grindų bendroje patalpoje, ant paprastų patiesaliukų, tačiau tai visai netrukdė renginiui, o, rodos, dar labiau suartino, kaip ir vegetariški pietūs, kuriais vaišino bendruomenės šeimininkės.. Šis savaitgalis –  įkvėpė ir suteikė tikėjimo, kad galime daug ką nuveikti drauge. Tikiuosi, jis  įkvėps ir jus, leis pamatyti situaciją naujai, paprastai.
Natūralaus, švaraus, sveiko gyvenimo būdo sugrąžinimas  į Lietuvą
Ir štai iškelta aktualija vienytis visoms Lietuvos ekobendruomenėms ir gyvenvietėms, kurios propaguoja natūralų, sveiką ir švarų gyvenimo būdą, įgyja pagreitį. Jau keli savaitgaliai iš eilės įvairiuose Lietuvos kampeliuose vyksta susitikimai, kur svarstomos įvairios bendradarbiavimo, jungimosi, atstovavimo tarptautiniuose atitinkamuose tinkluose galimybės.
Taigi  mes, Kalnuotės bendruomenės narės Irma, Ieva, Dainora ir Greta, dalyvavome Vilkės Vaidos sodyboje vykusiame  renginyje „Natūralaus, švaraus, sveiko gyvenimo būdo sugrąžinimas  į Lietuvą” lapkričio 25-27 dienomis. Ten dalyvavome diskusijose dėl vieningo prekinio ženklo kūrimo, produkcijos realizavimo, savanorystės, tarpusavio pagalbos ir įvairių mainų įgyvendinimo. Pristatėme savo viziją dėl visa tai vienijančios organizacijos įkūrimo. Manome, tai svarbi aktualija daugeliui  bendruomenių. Kaip vyko susitikimas,  galite pasižiūrėti čia: