2016.07.23-Kalnuote-zoles-sejimas-pievoje-11

Apie mus

Kalnuotės bendruomenė jungia įvairaus amžiaus, tikėjimo ir profesijos žmones – medikus, pedagogus, mokslininkus, teisininkus, žemdirbius, tarnautojus, menininkus ir jų šeimas. Bendruomenės iniciatorė – N.G.Wolmer. Įsikūrėme apie 30 km. nuo Vilniaus, Kalnuotėje.

Čia turime apie 20 ha žemės. Šiuo metu Kalnuotėje nuolat gyvena 1 šeima, pradėtos 6 namų statybos. Pabendrauti, drauge padirbėti, švęsti ir praleisti laisvalaikį  Kalnuotėje nuolat suvažiuoja bendruomenės nariai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, kitų Lietuvos miestų. Turime bendraminčių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Airijoje ir kitose šalyse).

Bendruomenėje jau tapo tradicija bendros šventės (Joninės, Žolinės, Lygiadieniai), vaikų ir saugusiųjų stovyklos, seminarai, pirčių, kvėpavimo praktikos, joga, meditacija, gamtos puoselėjimo, aplinkos tvarkymo talkos, parko kūrimas, dalyvavimas ekologiniuose projektuose.

Interviu su Kalnuotės bendruomenės įkūrėja Nijole Gabija Wolmer
Kalbėjosi Lina Grinkevičienė (žurnalas „Ji“)
Harmoningi pokyčiai gali gimti tik laisva valia
Kalnuotės bendruomenės iniciatorė Nijolė Gabija WolmerMūsų bendruomenės tikslas – suburti žmonės, kurie stengiasi gyventi sveikai, harmoningai, bei padėti jiems sukurti aplinką, kurioje visi galėtume džiaugtis saugia bei dvasinga kaimynyste, gražia gamta. Norime, kad mūsų vaikai ar anūkai augtų, negirdėdami keiksmų, nepatirdami agresijos“, – sako Kalnuotės bendruomenės iniciatorė, astrologė Nijolė Gabija Wolmer.
Jūsų iniciatyva įkurta Кalnuotės ekobendruomenė gyvuoja, jei neklystu, jau aštuonerius metus. Kas paskatino šią idėją, kokius projektus įgyvendinate?
Iš tiesų kaip bendruomenė gyvuojame trečius metus. Kalnuotė  įregistruota 2013-aisiais.  Iki tol ji gyvavo kaip bendraminčių būrys. Net neprisimenu, kam konkrečiai gimė bendruomenės idėja, bet ji užgimė žmonėms susibūrus į mano vedamas dvasinio tobulėjimo vasaros stovyklas, seminarus, kalbantis, kaip norėtume gyventi, kas mums svarbiausia, kokios mūsų svajonės. Taip po truputį išryškėjo bendra vizija, kad tai, ko norime, daugeliu atvejų yra panašu, bendra. Kad tai – taikus, harmoningas gyvenimas gamtoje šalia žmonių, kuriuos gali gerbti, kuriais gali pasitikėti, su kuriais norėtum ir galėtum kartu puoselėti žemę… Į mūsų bendruomenę gali įsilieti visi, kuriems artimas mūsų požiūris, gyvenimo būdas. O kad tai suprastume, tiesiog reikia pabendrauti, pabūti kartu.
Ar daugėja žmonių, norinčių gyventi švaresnėje aplinkoje tiek fizine, tiek dvasine prasme? Kokias vertybes puoselėjate?
Po truputėlį mūsų gretos didėja. Nors daugelis tebegyvename mieste, bendras gyvenimas už miesto, gamtoje yra ateities planuose. Pavasarį, vasarą, rudenį kartu būname nuostabioje Kalnuotės gamtoje, švenčiame šventes, ilsimės. Prireikė nemažai laiko, kad susivoktume, jog norime būti ne tik bendraminčiais, bet ir kaimynais. Kartu kurti harmoningą aplinką, kurioje galėtume gyventi, švęsti šventes, saugioje aplinkoje auginti vaikus.  Taigi šiuo metu esame nusipirkę žemės, pradėta statyti šeši namai, kai kas jau ir įsikūrė Kalnuotės žemėse. Bendruomenė iškasė tris tvenkinius, šalia jų užsėjo nuostabią didelę pievą bendroms šventėms. Šiemet sėkmingai dalyvaujame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte, padedančiame  skleisti ir įtvirtinti sveiką gyvenimo būdą. Kalnuotėje nuolat vyko sveikatingumo šeštadieniai, buvo organizuota vaikų stovyklėlė, bendruomenės pristatymo renginiai platesnei visuomenei su kvėpavimo praktikomis,  joga, pirtimi.
Pasaulyje kuriasi daug ekologiškų bendruomenių. Ar dalijatės su kitais patirtimi?
Be abejo, nesame užsidarę. Kalnuotės bendruomenės žmonės šiemet dalyvavo Tarptautiniame ekologinių bendruomenių forume. Susipažinome su ekologinių bendruomenių atstovais iš Lietuvos bei Europos. Tai – labai įdomūs žmonės, einantys savo unikaliu, įdomiu keliu. Kiekviena turi savo istoriją, savo tradicijas. Bendravimas iš tiesų praturtino, pasidalijome patirtimi. Esu laiminga, kad galėjome būti šiame renginyje. Ateityje žadame plėsti bendravimą su pasaulio ekologinėmis bendruomenėmis. Juk kartu, perimant jau anksčiau susikūrusių bendruomenių išmintį, galime išvengti klaidų, veikti saugiau, visuomeniškiau.
Koks jūsų bendruomenės tikslas?
Suburti žmonės, kurie stengiasi gyventi sveikai, dorai, bei padėti jiems suformuoti harmoningą aplinką, kurioje galėtume džiaugtis saugia bei dvasinga  kaimynyste, gražia gamta. Norime, kad mūsų vaikai ar anūkai augtų, negirdėdami keiksmų, nepatirdami agresijos, toliau nuo kvaišinimosi pagundų, kurių daugiau mieste, daugiabučių kiemuose.
Metai, kuomet  buvome kartu,  padėjo įtvirtinti sveiką gyvenimo būdą – bendruomenės žmonės nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi, praktikuoja sąmoningą kvėpavimą, meditaciją, dalis jų praktikuoja jogą, taiči. Tai įvyko ne iš karto, šie dalykai gimė natūraliai, po truputį dėl to, jog praktikuojant kvėpavimą ar jogą, meditaciją, stiprėja apsivalymo procesai. Visgi kai kurių šeimos nariai valgo mėsą, švenčių metu neatsisako ir svaiginančių gėrimų. Suvokiame, kad harmoningi pokyčiai gali gimti tik laisva valia, iš lėto, todėl turime daug kantrybės, tolerancijos. Gerieji pokyčiai yra saugūs, kuomet jie yra lėti, patikrinti laiko, suderinami su žmonių poreikiais… Daugiau
Top